ZGŁOŚ NIELEGALNY POBÓR WODY!

Podejrzewasz, że do budynku podłączono nielegalnie "obejście" wodomierza?  Sąsiad chwali się, że "za darmo" podlewa ogródek? Nie daj się okradać!

 

Nie bądź obojętny na taką sytuację. Anonimowo zgłoś taki proceder wysyłając
e-mail na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź skontaktuj
się z Biurem Obsługi Klienta numer telefonu 41 31 14 795

 

W przypadku kradzieży wody spowodowanej przez złodziei powstają na sieciach straty, za które płacą wszyscy uczciwi mieszkańcy. Dotyczy to również kradzieży wody z hydrantów. Im większa liczba strat spowodowana nielegalnymi przyłączami tym, bardziej wzrasta cena jednostkowa metra sześciennego wody, ponieważ kalkulacja stawki opłat musi uwzględniać straty w sieci. W efekcie, uczciwi odbiorcy płacą nie tylko za siebie, ale też są obciążani za wodę, którą nielegalnie pobiera np. ich sąsiad, do podlewania działki czy mycia samochodu.

 

WARTO ZAPAMIĘTAĆ:

Zgodnie z Dz.U.2018.0.1152 t.j. - Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków Art. 28 z nielegalnym poborem wody mamy do czynienia w następujących sytuacjach:

  • Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 ust. 1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych.
  • uszkadza wodomierz główny, zrywa lub uszkadza plomby umieszczone na wodomierzach, urządzeniach pomiarowych lub zaworze odcinającym, a także wpływa na zmianę, zatrzymanie lub utratę właściwości lub funkcji metrologicznych wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego.
  • Wykroczenia te podlegają karze grzywny do 5.000,00 zł.

aqua 3445987 960 720